Etapy budowy domu – zobacz jak to wygląda

Wyróżnikiem przygotowanej przez nas oferty jest to, że Państwa obowiązki związane z wszystkimi etapami budowy domu są ograniczone do absolutnego minimum. Nie da się ukryć, że na proces budowy domu składa się wiele czynności i wszystkie z nich są bardziej lub mniej skomplikowane, zazwyczaj bardziej, przez co oferowane przez nas wsparcie ma charakter kluczowy dla sukcesu inwestycji.


I. Nabycie działki

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac niezbędne jest zakupienie przez Klienta działki. Jesteśmy w stanie pracować w każdych warunkach, ale oczywiście nie każdy projekt domu będzie się mieścił na każdej działce. Tym niemniej, do każdej działki na pewno uda się dobrać idealny projekt. Przy wyborze działki ważne są kwestie uzbrojenia terenu oraz dojazdu, co będzie miało wpływ na kształt gotowego budynku.


II. Badania geotechniczne

Teren może cechować się bardzo różnymi właściwościami hydrologicznymi, może mieć różne zagęszczenie i plastyczność oraz składać się z różnego rodzaju substancji. Nawet w obrębie jednej dzielnicy miasta są to czynniki wysoce zmienne. Dlatego niezbędne jest przeprowadzenie badań specjalistycznych, które pozwalają przygotować się na wszystkie dające się przewidzieć niespodzianki w czasie budowy domu i późniejszej eksploatacji. Pominiecie tego elementu skutkuje nieraz nagłym wzrostem kosztów budowy ze względu na konieczność nieplanowanego wzmacniania fundamentów lub nawet rozbierania części konstrukcji uszkodzonej wskutek niestabilnego podłoża.


III. Wybór projektu i kwestie formalne

Gotowe projekty naszej firmy zawsze wymagają niewielkiego dostosowania do warunków panujących na działce lub do Państwa wizji wymarzonego domu. Stworzenie ostatecznego projektu to też wariant uzyskania pozwolenia na budowę. Jak to wygląda? Nie jest to państwa problem – nasza firma załatwi wszystkie niezbędne dokumenty.


V. Budowa

Czas, w którym budynek będzie się realnie wznosił. Rolę inwestora przejmuje nasz zespół, więc dla Klienta nie ma znacznie wylewanie fundamentów czy budowanie ich w inny sposób, nie ma znaczenia więźba dachowa i techniki szczegółowe budowy stropów. Jest to wiedza, która potrzebna jest nam, nie Klientowi. Klient będzie miał możliwość podziwiania rosnącego w oczach budynku. Dodajmy, że elementami procesu budowy są także kwestie związane z transportem, przechowywaniem, doborem i samym zakupem materiałów. Żadna z tych rzeczy nie jest na barkach Klienta.


VI. Zakończenie inwestycji

Nasz zespół jest w stanie przygotować dla państwa dom w stanie surowym (roboty ziemne, fundamenty i ściany, kominy i wentylacja, schody i balkony, dach z pokryciem, drzwi i okna), w stanie deweloperskim (instalacje elektryczne i sanitarne, ocieplenie i elewacja, tynki zewnętrzne, szlichty wewnętrzne, sufity i izolacja dachu) lub pod klucz, czyli z pełnym wykończeniem wnętrz, a nawet z kompletnym wyposażeniem. Ostatnia z tych opcji, budowa domów gotowych, jest zdecydowanie najbardziej polecana i stanowi kwintesencję naszej oferty, ponieważ pozwala w momencie odebrania kluczy wejść do domu niczym nie odbiegającego od pięknych wizualizacji, jakie przedstawiamy Państwu na naszej stronie internetowej. Wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły wykończeń i wyposażenia są naturalnie konsultowane z Klientem.